Özgürce Yayın İzlemek İsteyenler İçin

 

Televizyon sizin için ne ifade ediyor? Can sıkıcı aptalca olan insanı uyuttuğunu düşündüğünüz diziler ve yarışma programları mı? Araya giren reklamlardan gına geliyor ve uzun süre devam eden reklamlardan dolayı izlediğiniz programa olan ilginizi kayıp mı ediyorsunuz? Yoksa her ne olursa olsun eve geldiğinizde vakit geçirmenize olanak veren günün yorgunluğunu stresini atmanıza yardımcı olan sizi kafanızın içindeki tüm olumsuz şeylerden kısa süre de olsa uzaklaştıran bir araç mı? Peki size şimdi çok özel bir televizyonculuk olan iptv var desek ne dersiniz?

Artıları Eksileri

O zaman şimdi hemen bu sistem hakkında bilgi vermeye çalışalım. İngilizce bir kelime ve iki sözcüğün bir araya gelmesinden oluşuyor. Bu sözcükler ise İngilizce ve ınternet protocol sözcükleri. Aslında bu iki İngilizce sözcük dilimizde hemen hemen böyle kullanılıyor ve bu televizyonculuk sistemine kısaca internet üzerinden yayın yapan televizyonculuk demek mümkün. Yani kişinin internete girebildiği akıllı telefon, bilgisayar, tablet, ya da televizyon varsa bunlardan dilediğinden dilediği zaman iptv kanallar dilediği yerde izlenebilir hem de defalarca ki bu sistemin en önemli artısı. Araya giren reklamlar yok. Kesintiler yok tamamen sizin kontrolünüz altında olan bir yayıncılık anlayışı bu.

Peki ama sistemin eksileri yok mu derseniz eğer eksi ya da diğer bir ifade ile dezavataj olarak söylenebilecek olan şu kavramlar var. Evet, bu bir paralı sistem ve kişinin seçtiği pakete göre aylık olarak ödemesi gereken bir rakam var. İptv satın al kararı verenlerin bu durumu bilmesi gerekiyor. Ödenecek olan ücret kişinin seçtiği pakete ve hizmet sağlayıcı firmanın satış politikasına göre değişiyor. Bir diğer olası sorun ise doğru bir sistem seçilmez ise görüntü kalitesinde yaşanabilecek problemler.

Leave a Comment

WhatsApp chat