Dilerseniz şöyle bir örnek vererek yazıya başlayalım. Diyelim ki çok izlemek bir film var ve siz o çok izlemek istediğiniz filmi bir nedenden dolayı yayınlandığı dönemde sinemalarda izleme şansı bulamadınız. Televizyonda gösterildiği saatte de evde değildiniz ve yine kaçırdınız. Henüz internet ortamına da düşmedi, DVD olarak satışa sunulmadı peki siz bu filmi izleyemeyecek misiniz? Elbette izleyebileceksiniz. Zira iptv var. O bugün hem teknolojinin hem televizyonculuğun hem de internetin şu an için geldiği en son nokta ve başlı başına yeni bir teknoloji.

Siz o filmi iptv kanallar içinde canınız istediği zaman izleyebilirsiniz. Nasıl mı? Olay oldukça basit. Öncelikle olarak bu alanda yayın veren kurumlardan bir tanesinden böylesi bir hizmeti almanız lazım. Hizmeti aldıktan sonra sistem kurulumu için size gelen linki tıklayabilir ve istediğiniz her türlü elektronik cihaz üzerinden yani tablet, internete bağlanan televizyon, cep telefonu ya da bilgisayar üzerinden rahatlıkla dilediğiniz kadar izleyerek araya reklam falan da girmeden izleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz. Olay bu kadar basit. Her kullanıcının kendine ait kullanıcı adı ve şifresi oluyor, istediği her yerden de rahatlıkla izleyebiliyor.

Pahalı mı?   

Şimdi olayın biraz da mali boyutunu bakalım. İptv satın al maliyetleri çok yüksek değil ama hizmeti alacağınız merkeze göre fiyatlar değişiyor. Fiyatları belirleyen diğer unsurlardan bir tanesi ise elbette alınacak olan hizmet içinde yapacağınız seçenekler. Seçimleriniz rakamları ciddi oranda etkiliyor. Basit bir paket alımı ile full paketin alınmasında doğal olarak aynı ücret ödenmiyor. Ama total olarak bakıldığında görüntü kalitesi, sunulan hizmetler düşünüldüğünde rakamların pahalı olmadığını ve insanların kendi yaşamlarında böyle ayrıcalıklar yapması gerektiğini de unutmamak gerekiyor.

Leave a Comment

WhatsApp chat