Birçok alternatif televizyon yayını seçenekleriyle bugüne kadar izlenilen yayınlara bir de ip tv eklenmiştir. Günümüzde internetin yaygınlaşması, hız ve bant genişliğinin de artması ile televizyonlar yayınlarını internet üzerinden vermeye başlamıştır. İşte ip tv’de internet üzerinden televizyon yayını yapmak için oluşturulan teknolojik bir sistemdir.

İp tv nedir?

Dünya’da ve aynı zamanda Türkiye’de giderek yaygınlaşan ip tv, internet üzerinden görüntülerin aktarılması demektir.

   İp server denilen ana bilgisayarla internet üzerinden yayınlar yapılır. Bu bilgisayardan ip ile dağıtım yapıldığından, internet dağılımlı olan tüm yayınlara ip tv denmektedir. Normal yayınlar tek taraflı ve sizin uymanız gerekirken, ip tv de kontrol her zaman kullanıcıdadır. Filmin ortasına denk gelseniz bile seyretmek istediğinizde başa alabilir, kaydedebilir veya geri dönüş yapabilirsiniz.

İp tv hizmetini kimlerden satın almalıyız?

Bu hizmeti uzun zamandır güvenilir bir şekilde veren firmalardan satın alınmalıdır. Çünkü: İnternetin hızı ve görüntü kalitesi aynı zamanda hizmet alınan sunucu ile de bağlıdır. Daha önceden duyulmayan ya da güvenilir olmayan firmalardan alınmamasına özen göstermek gerekir.

İp tv nasıl kullanılır?

Belli bir ücret karşılığında üye olacağınız firmanın yayın hizmetini alarak, size verilen set top box yani set üstü kutu ile ad ve şifrenizi girerek kullanmanız mümkündür. İstenirse telefon ve tablet içinde uygulamalar yüklenerek kullanmak mümkündür.

Kaliteli yayınları kesintisiz ve keyifle izlemek için ip tv satın almalısınız. Spordan, belgesele, ulusal kanallardan, yerli ve yabancı tüm kanallara kadar tüm yayınları izlemek için hazır paket halinde sunulan hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Kurumsal olan yapılarda da artık ip tv tercih edilmektedir. Hastane, okul, otel vs. gibi birçok yer ip tv kullanarak avantaj sağlamaktadır.

 

 

 

Leave a Comment

WhatsApp chat