Tabiri caiz ise televizyon bir girdi pir girdi yaşamlarımıza. Artık onsuz olamıyoruz. Belki de yaşamlarımızda en fazla bağımlılık yapan olguların başında geliyor. Zira çok farklı programlar çok farklı kitlelere hitap ediyor. Kimilerimiz yabancı dizilere bayılıyoruz. Kimilerimiz izlemeden duramadığı yarışmalar var. Kimilerimiz ille de yerli Yeşilçam sineması diyor ve bu tarz filmlerin yayınlandığı kanalları takip ediyoruz. Yani televizyonlarda yok yok ve insanlar yerlerinden kalkmadan istediği gibi eğlenip, istedikleri programları izleyebiliyor.

Geçen zaman içinde İngiltere’de televizyonun bulunmasından sonra ki süreçte bu alanda hızla ilerlemeler kaydedildi. Öncelikli olarak tek kanallı yayınlardan, çok kanallı yayınlara geçildi. Siyah beyaz olan ekranlarımız renklendi. Bunlarla da yetinilmedi ve akabinde uydu yayınları yaşamlarıma girdi ev uydu üzerinden insanlar istedikleri gibi dünyanın her yerinden tek ya da çift çanak antenle yayın izlemeye başladı ama teknoloji durmadı ve akabinde özel bir yayıncılık anlayışı olan kablolu tv ile tanıştı insanoğlu.  Son nokta ise artık internet protokol televizyonculuk denilen iptv var. Şimdilik sürecin son geldiği nokta bu ama sonrasında nereye varır bilinmez.

Tercih Etmek İçin Nedenler

İptv satın al kararı veren insanlar bu yayıncılığı tercih etmesindeki en önemli neden kişinin zamandan mekandan sınırsız kılması ve özgürleştirmesi. Nitekim ücretsiz olarak yayınlanan iptv test  yayınları izlendiğinde de bu durum net bir biçimde görülebiliyor.  Kişilerin istedikleri izlemek istedikleri programları özgürce canları ne zaman ister ise ister bir kere ister 10 kere her yerde, evde, işte, otelde gece 03.00 de ya da öğlen 12.00 da izleyebiliyor. Kısıtlama yok. İster telefonda, ister bilgisayarda ister akıllı televizyonlarında uyarlarına nasıl gelir ise üstelik görüntü kalitesi de oldukça yüksek.

Leave a Comment

WhatsApp chat