İptv’nin yayınlarını televizyon üzerinden açık kanalları izlemek istendiğinde, set top box yani set üstü kutusuna sahip olmanız veya akıllı televizyon özellikli cihazınızın gerekmektedir. Televizyon yayınlarının içe aktarılmasını sağlayan bu kutu, yayın kalitesini etkiler. İptv’yi kullanabilmek için gerekli olan bir diğer aygıtta internet bağlantısıdır. İnternet bağlantısının kesintisiz ve hızlı olması yüksek görüntü kalitesini arttıracaktır. Tabi birde televizyon ya da bilgisayar olması şarttır.

Öncelikle üye olarak daha sonra izleyebilme özelliği vardır. İstenildiği zaman ve tüm akıllı cihazlarda izlenmeye fırsat tanır. Aynı zamanda normal bir televizyon sistemi gibi çalışır. Sunduğu sınırsız kanal kapasitesi ile yüksek görüntü ve yüksek çözünürlükle, yayın kontrolü, geçmiş programları izleyebilme, ses, e-posta gibi hizmetleri verebilmesi önemli diğer özelliklerindendir.

IpTv İçeriğinde Hangi Kanallar Var

Belgesel, spor, müzik, çocuk ve yetişkinler için kanallar olmak üzere İptv kanallar açısından oldukça zengindir. Reklamsız, bas oynat durdur veya kaydet şeklinde birçok kullanım seçeneği önünüze serilmektedir. Bu yeni sistemin piyasa da nasıl yer alacağı ve nasıl fırsatlar oluşturacağı şimdiden merak konusu olmuştur.

Tüm yerelde kanalları, özelde yurt dışı kanallarını bünyesinde barındıran IpTV ayrıca şifreli olan dünya çapında ve ülkemizde yayınlanan kanalları açık şekilde seyircilerine izletmektedir.

 

 

Leave a Comment

WhatsApp chat