İlk olarak Fransa’da kullanılmaya başlanan ve daha sonra tüm Dünya’ya hızla yayılmaya başlayan İPTV; gelişen teknolojiyle birlikte televizyon izleyicileri için pek çok avantajı da beraberinde getirmiştir. Bugüne kadar izlenen televizyon yayınlarından farklı olarak geliştirilen bir sistemdir.

İptv nedir?

İptv, herhangi bir kablo ya da çanak antene ihtiyaç duyulmadan internet üzerinden yapılan yayıncılıktır. Kendi kanallarını oluşturarak, yüksek görüntü kalitesiyle insanların izleme alışkanlıklarını değiştirmektedir.

Günümüzde internetin çok yaygınlaşması ve hızının artması, televizyon yayınlarının buradan izlenmesini sağlamıştır. İşte iptv ’de internet üzerinden ister televizyondan, ister bilgisayardan isterse cep telefonlardan yayın izlemek için oluşturulmuş bir sistemdir. Son yıllarda artan geniş izleyici kitlesine, keyifle televizyon izlemenin bütün avantajlarını sunan ve alışıla gelmiş olan televizyon izleme alışkanlıklarını değiştiren iptv kanallar ile eğlenme şansına sahip olacaksınız. Ulusal ve yerel kanalların dışında; spor, belgesel, haber, sinema ve çocuk kanallarını izleyebilme imkânı sağlamaktadır.

İptv hizmeti nasıl alınır?

Bu hizmeti sunan bir firma ile anlaşarak, size özel verilen ad ve şifre girişi ile iptv yayınlarından faydalanabilirsiniz. Size uygun olan süreli paketlerden birini seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

İptv için neler gereklidir?

Öncelikle internet hız ve kalitesinin yüksek olması, televizyon yayınlarının aktarılmasını sağlayan set top box denilen bir kutuya sahip olmanız gerekmektedir.

Ülkemizde de büyük firmalar bu teknolojiyi yakından takip ederek, kaliteli görüntü ve devamlılık için iptv test yayınlarına başlamışlardır. Bu sistemin verimli olabilmesi yüksek hızda bir internet bağlantısının olmasına bağlıdır. İptv ile istediğiniz bir programı, istediğiniz bir yerde, istediğiniz bir zamanda donmadan, kesintisiz ve kaliteli bir şekilde izleyebilme kolaylığına sahip olursunuz. Hem canlı hem de bant yayınlarını rahatlıkla seyredebilirsiniz.

 

 

Leave a Comment

WhatsApp chat