Taş devrinden bugüne. İnsanoğlunun geçirdiği evrim ya da daha radikal bir ifade ile devrim inanılmaz. Hemen her alanda insan düşünen sorgulayan bir varlık olarak hep ileri doğru adımlar atmış. Son yüzyıla baktığımızda da çok ciddi anlamda elektronik alanında yaşanan ilerleme mevcut. 20. Yüzyıla damga vuran ve tarihin adeta yönünü değiştiren insanlar var. Steve Jobs ve Bill Gates hemen ilk anda söylenebilecek olan isimler. İnsan düşünmeden edemiyor oda büyüklüğünde bilgisayarlardan avucumuza sığan ürünlere, ankesörlü telefonlardan elimizde yedi gün yirmi dört saat taşıdığımız ürünlere ve akabinde gelen internet ki artık kimse internet olmadan adeta nefes alamıyor ve internete bağlı gelişen ve üstte belirtilen tüm kavramları kapsayan bir yayıncılık anlayışı var ki biz buna iptv diyoruz.

Bilinmesi Gerekenler

Tam da bu noktada televizyon tarihine bakacak olursak İngiltere’den dünyaya yayılan bir görüntü ve ses aktarma birimi. Geçen zaman içinde bu alanda da oldukça hızlı bir gelişme yaşandı ve bugün baktığımızda T tipi antenler ile izlenen yayınlardan önce çanak antenler üzerinden izlenen uydu yayınlarına geçildi akabinde şimdi de iptv kanallar var iptv üzerinden yayın yapan. Kişinin kendi belirlemiş olduğu yayınları canı ne zaman ister ise kasmadan gönlünce izleyebildiği yayınlar.

Araya giren reklamlar yok, yayın kaçırdım derdi yok kişi tamamen özgür üstelik dilediği kadar da izleme olanağı var. İptv satın al dediğinizde karşınıza farklı alternatif çıkıyor. Kişi kendisine en uygun paketi seçerek özgürce yayınları izleyebiliyor ama bu yayınları izlemeye karar veren kişilerin öncelikle test yayınlarını izlemesini yayın akışını takip etmesinde fayda var. Ayrıca yayınların aksamadığını ve çözünürlüğünün de yüksek olması gerektiğini bu sistemin özel bir yayıncılık olduğunu unutmaması gerekiyor.

Leave a Comment

WhatsApp chat