İnsanoğlu gelişmeleri takip etmekte zorlanmıyor hatta çok hızlı adapte oluyor ki kimi zaman bu sistemlerin yaşamlarımızı kolaylaştırdığı da açık ve net bir gerçek.

Nitekim onlardan bir tanesi de iptv. Internet televizyonculuğu olarak adlandırmak mümkün. Belgesel dizi, yarışma, film gibi aklınıza gelebilecek her türlü yayın dilediğiniz zaman, uyarınıza ne zaman gelirse size verilen kullanıcı kodu ve şifresi ile rahatlıkla tabletten, cep telefonundan ya da televizyondan kaçırma derdi olmadan rahatça izlenebiliyor.

Satın Alırken Bilinmesi Gerekenler

Iptv server paketleri üzerinden yayın akışı izlenir iken fiyatları belirleyen kimi faktörlere bakacak olursak şunlar ifade edilebilir:

  • Aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak alınması durumunda rakamlar değişebilmektedir
  • Satıcı firmanın iptv için belirlemiş olduğu rakam ki bu da bir tür satış stratejisi olarak değerlendirilebilir.
  • Iptv kanallar ki bu da kimi satıcı firmalar için rakamı belirleyen en temel unsurlardandır. Alınacak olan kanal türü ve/veya sayısına göre fiyatlar değişebilmektedir.

O yüzden böylesi bir sistem alınmadan önce mutlaka çok detaylı bir biçimde araştırma yapılmalı ve karar ondan sonrasında verilmelidir.

Ayrıca hizmet alımı yapılacak olan firmadan donmama garantisi, kesintisiz olarak mobil ve bilgisayar desteği, ücretsiz kurulum ve destek olanakları da olması gerektiğini unutulmadan adım firma tercihi yapılmalı ve sistem satın alınmadan önce mutlaka ücretsiz olarak sunulan kurumların yayınları izlenmeli ve alınacak olan sistemin kalitesinden emin olunmalıdır.

Sonuçta internet üzerinden yayın alındığı için elinizdeki mevcut televizyon ki akıllı televizyon olması gerekmektedir, tablet ve cep telefonundan rahatça izleyip izleyemeyeceğiniz de sorulması gereken sorular arasındadır. Unutulmamalıdır ki bu tür televizyonların sistem yapısı biraz daha farklıdır ve çok daha özel bir mimarileri bulunur o yüzden her internete giren cihazda çalışacak diye bir kural mevcut değildir.

Leave a Comment

WhatsApp chat