İPTV Bir Televizyondan Ötesi

 

Televizyon sizin yaşamınızda ne ifade ediyor? Günde kaç saat televizyon başında geçiriyorsunuz?  Televizyonda ne tür yayınlar izliyorsunuz? Hiç bu ve benzeri soruların yanıtlarını düşündünüz mü? O çok sevdiğiniz dizi saati geldiği an ne olursa olsun televizyonun başında olmak istiyor musunuz? Ve siz tüm bunlardan çok sıkıldınız mı? Ya kaçırırsanız bir nedenle izleyemiyorsunuz? Gel de canını sıkma. İşte şimdi canını sıkmayın artık. Artık iptv var.  Yani internet üzerinden yayın yapan televizyon sistemi.  Artık o çok sevdiğiniz televizyonu kaçırma gibi bir endişeniz olmamalı.

Nasıl Bir Televizyonculuk Anlayışı?

Bu konuyu daha detaylı olarak incelemek gerekir ise şunlar ifade edilebilir. Bu yayın anlayışında iptv kanallar özel olarak iptv server üzerinden yayın yapan kanallardır. Bu yayınlarda kişilere farklı alternatifler sunulmakta ve buna göre de kişiler aylık, altı aylık ücretler ödeyerek bu yayınları izleyebilmektedir. Bu kanallar içinde neler vardır sorusunun en basiti yok yoktur aslında. Yani belgeseller, diziler, filmler, müzik programları,  yarışma programları gibi her tür programlar bu kanallarda bulunabilmektedir. Ayrıca bu hizmeti veren firmaların kendilerine ait özel yayınları, özel programları da olabilmektedir.

Bu noktada Digitürk ya da yeni adıyla Bein kanalı üzerinden örnek vermek gerekir ise İz Tv sadece bu sisteme sahip olanların izleyebildiği bir kanaldır. Yine bir dönem bu sistem içinde olan Showmax kanalı bunlara örnek gösterilebilir. İlk örneklem yapılan kanal bir belgesel kanalı iken, diğeri ise dizi ve yarışma programlarının yayınlandığı kanallardı. İşte bu yüzden de özel bir yayıncılık anlayışıdır demek doğrudur. Bunun yanında her tür programı kişi kendisine ait kullanıcı adı ve şifresi ile eğer paketinde var ise istediği yerde yayın kaçırma derdi olmadan izlemektedir.

 

Leave a Comment

WhatsApp chat