Herhangi bir uydu alıcısına ya da çanak antene ihtiyaç duymadan yayınları internet bağlantısı üzerinden seyretmek artık mümkündür. İp tv, şifreli, şifresiz televizyon kanallarının geniş bant erişim teknolojileri üzerinden kullanıcılara aktarılmasıdır. Hem teknolojik hem de sunduğu olanaklar bakımından bu sistem, geniş kullanım alanına sahiptir.

İp tv’nin özellikleri nelerdir?

Kullanım açısından hızlı ve kolaydır. Çok farklı dilde kullanım seçeneği ve yüksek çözünürlüklü ekran görüntüsü sunmaktadır. İstenilen programın, istenilen zaman da veya kayıt ederek daha sonra izlenebilmesi en önemli özelliklerdendir.

     İp tv server yayını yapan firmalar bu alanda yepyeni bir platform oluşturmaktadır. Artık yayınların sadece televizyonlardan olmadığı bu dönemde, internet üzerinden de izlenebilme imkânı olması binlerce kanalın kullanıcıyla buluşmasıdır. İsteğe bağlı televizyon programları sunmak için interneti kullanan ip tv, verdiği kaliteli yayınlarla kullanıcılarına görsel şölen yaşatmaktadır. İp tv oteller, hastaneler ve okullar gibi geniş kitlelere hitap edebilen yerlerde de çok fazla kullanılan bir sistemdir.

İp tv’nin hizmetinden nasıl yararlanılır?

Bu hizmeti veren firma ile anlaştıktan sonra, kullanıcıya verilen ad ve şifre ile ister bilgisayar ister televizyon üzerinden kanallar izlenebilmektedir. Televizyondan seyretmek istenildiğinde set top box denilen bir kutu alınması gerekir.

İp tv kanal listesi oldukça zengindir. Yetişkinler için belgesel, spor, müzik, sinema ve haber kanallarının yanında çocuklar için de kanallar bulunmaktadır. Evde geçirilen zamanların kalitesini artırmak için ip tv biçilmiş kaftan gibidir. Kaçırdım diye üzülmeden, kaydedip sonradan izleyebilme, kaygılanmadan istediğiniz zaman izleme olanağının bulunması insanlar için büyük kolaylık yaratmaktadır. İp tv’nin servis sağlayıcıları geniş internet ağı üzerinden ülke ya da Dünya’da isteyen bütün kullanıcılara televizyon yayını ulaştırabilirler. Geleneksel şekildeki yayınların yerine, özel yönetilen bir ağ üzerinden yayın yapılmaktadır.

Leave a Comment

WhatsApp chat